Prijava korisnika




Društva partneri


Tvrtke partneri

INAmaziva150v

turbomehanika

Nova stručna knjiga

Alan Wilson: Asset Management
1pix tr
Online narudžba

OSHA Healthy Workplaces

osha-ms
1pix tr
OSHA Stress Management
Održavanje 2017 – Vremenski plan i raspored predavanja PDF Ispis E-mail

 

Vremenski plan savjetovanja: 
Konačni raspored izlaganja predavača bit će objavljen na oglasnoj ploči HDO-a kod recepcije i ispred kongresne dvorane.

 

Ponedjeljak, 15. svibnja 2017.


08:00 – 10:00


Prijave sudionika, izlagača i predavača na HDO recepciji u hotelu

10:00 – 11:00

Otvaranje savjetovanja
Pozdravni govor: Drago Frković, predsjenik HDO
Predstavljanje EFNMS-a i njenih aktivnosti: Cosmas Vamvalis, predjednik EFNMS
Proslava 40. obljetnice HDO-a: Svečana promocija prvih certificiranih Europskih stručnjaka upravljanja održavanjem (ESUO) u Hrvatskoj

 


POZVANI PREDAVAČI

Predsjedavajući: Drago Frković, Per Schjolberg, Anita Domitrović

11:00 – 11:30

Per Schjolberg, EFNMS, Liaison Officer Projects, Head of Committees 
Trendovi u održavanju (Industry 4.0, Prediktivno održavanje, Međunarodni standardi u održavanju)

11:30 – 12:00

Paul Daugalis, EFNMS, European Asset Management Committe – EAMC, Chairman
Upravljanje imovinom

12:00 – 12:30

Christer Olsson, European Maintenance Assesment Committee – EMAC, Chairman
Procijenite i preispitajte svoje stajalište

12:30 – 13:00

George Scroubelos, European Health, Safety and Environment Committee – EHSEC, Chairman
Poboljšavanje zdravlja i sigurnosti u aktivnostima održavanja

13:00 – 14:30

Pauza za ručak

 


POZVANI PREDAVAČI

Predsjedavajući: Drago Frković, Sil Brujsten, Anita Domitrović

14:30 – 15:00

Sil Bruijsten, EFNMS, Member of Steering Board iAMPro
Tomáš Hladík, Czech University of Life Science, Faculty of Engineering, Prague
Širenje i validacija znanja

15:00 – 15:30

Siniša Brajković, SKF Croatia, Zagreb
Dijagnostika u održavanju

15:30 – 16:00

Antoine Despujols, Industrial Risk Management Department, France
RCM (OUP) kod vjetroelektrana i standardi održavateljske terminologije i procesa

16:00 – 16:30

Erik Helms Nielsen, Owner and CEO Reliasset A/S
Globalni GFMAM projekti upravljanja imovinom

16:30 – 16:45

Pauza za kavu i razgledavanje izložbe

 
POZVANI PREDAVAČI

Predsjedavajući: Drago Frković, Damjan Maletič, Juraj Grenčik

16:45 – 17:15

David Merbecks, EFMNS Secretary, WVIS, Germany
Najbolje prakse održavanja u Njemačkoj

17:15 – 17:45

Damjan Maletič, Matjaž Maletič, Basim Al-Najjar, Boštjan Gomišček
Ispitivanje veze između upravljanja fizičkom imovinom i operativnog poslovanja

17:45 – 18:15

Hana Pačaiová, Juraj Grenčík, Václav Legát, Anna Nagyová
Upravljanje održavanjem prema zahtjevima sustava upravljanja kvalitetom

18:15 – 18:45

Gábor Lakatos
Nacionalna strategija održavanja – Uvod u organizaciju mađarskih industrijskih održavatelja

18:45 – 20:00

Slobodno vrijeme

20:00 – 23:00

Večera na terasi hotela uz glazbeni program

 

Utorak, 16. svibnja 2017.

 


Pouzdanost, raspoloživost i pogodnost za održavanje

Predsjedavajući: Tonća Ćaleta Prolić, Ivana Kaličanin, Anita Domitrović

09:00 – 09:20

Hasan Avdić, Alma Avdić
Analiza eksploatacione pogodnosti održavanja tehničkih sustava

09:20 – 09:40

Ivana Kaličanin
Neproduktivno vrijeme bušenja u odnosu na održavanje bušećih garnitura i najbolje smjernice za bušeće kompanije

09:40 – 10:00

Anita Domitrović, Darko Virovac, Miroslav Šegvić
Pokazatelji praćenja pouzdanosti zrakoplova u eksploataciji

 


Tehnologije održavanja

Predsjedavajući: Tonća Ćaleta Prolić, Ivana Kaličanin, Anita Domitrović

10:00 – 10:20

Marko Katinić, Mario Debeljak, Ivica Lacković, Nataša Veljić
Rekonstrukcija i modernizacija turbokompresorskog seta prirodnog plina

10:20 – 10:40

Danko Dobranović
Ultrazvuk pomaže održavateljima u postignuću izvrsnosti i pouzdanosti kod upravljanja imovinom

10:40 – 11:00

Tonća Ćaleta Prolić, Mária Sutyinszki, Miroslav Felja
Ferografija kao alat u održavanju

11:00 – 11:20

Pauza za kavu i razgledavanje izložbe

 


Informacijski sustavi u održavanju

Predsjedavajući: Tonća Ćaleta Prolić, Ivana Kaličanin, Anita Domitrović

11:20 – 11:40

Mia Šibila, Hrvoje Glavaš, Zorislav Kraus
Analiza rezultata programske podrške prilikom zamjene svjetiljki javne rasvjete

11:40 – 12:00

Tomislav Šarić, Damir Žutić, Goran Šimunović, Katica Šimunović, Roberto Lujić
Planiranje i praćenje poslova održavanja u šećerani uz podršku ERP sustava

12:00 – 12:20

Tomislav Turk, Dragutin Lisjak
Održavanje 4.0

 


Ekologija i održavanje

Predsjedavajući: Tonća Ćaleta Prolić, Ivana Kaličanin, Anita Domitrović

12:20 – 12:40

Drago Kraljević, Tomislav Pandurović
Utjecaj uporabe biogoriva na održavanje i tehničke karakteristike dizel motora

12:40 – 13:00

Tomislav Pandurović, Drago Kraljević
Održavanje i eksploatacija motora s unutarnjim i zgaranjem pri uporabi novih tehnologija u sustavu napajanja gorivom

13:00 – 14:20

Pauza za ručak

 
Upravljanje i organizacija održavanja

Predsjedavajući: Marija Šiško Kuliš, Safet Brdarević

14:20 – 14:40

Miroslav Vujović
Dijeljenje iskustva 3 godine nakon uvođenja Opex-a u održavanje pogona Pliva Savski Marof

14:40 – 15:00

Miroslav Vukčević, Marko Katinić, Sandra Čiž
Postupak zamjene opreme pod tlakom visoke razine opasnosti novom kroz primjere iz prakse u Petrokemiji Kutina

15:00 – 15:20

Marko Grozdek, Marko Fabić, Zoran Jurković
Utjecaj učinkovite klasifikacije rizika na održavanje

15:20 – 15:40

Filip Stipančić, Nedeljko Štefanić, Miro Hegedić
Primjena Kanban sustava u lean održavanju kroz digitalno rješenje za upravljanje održavanjem

15:40 – 16:00

Ivana Kaličanin
Uloga sudskih vještaka u sudskoj praksi

16:00 – 16:20

Pauza za kavu i razgledavanje izložbe

 


Gospodarenje materijalnom imovinom i objektima

Predsjedavajući: Marija Šiško Kuliš, Safet Brdarević

16:20 – 16:40

Siniša Maričić
Održavanje brana i akumulacija s primjerom sustava bačica

16:40 – 17:00

Držislav Vidaković, Hrvoje Glavaš, Krešimir Pavelić
Organizacija održavanja i tehnologija popravaka fasada

17:00 – 17:20

Zlatko Lacković
Primjena Lean alata u cilju povećanja učinkovitosti održavanja građevinskih objekata

17:20 – 17:40

Mario Ille, Dražen Skrba, Dean Lalić, Ivan Jakovljević
Sanacija željezničkog mosta Drava Botovo na pruzi M201 državna granica – Botovo – Koprivnica – Dugo Selo

17:40 – 18:00

Mihael Čop, Hrvoje Glavaš, Tomislav Barić
Održavanje javne rasvjete

 

Srijeda, 17. svibnja 2017.

09:00 – 10:00

Zaključci savjetovanja
Interaktivna radionica o izobrazbi EU stručnjaka održavanja (ESUO)

10:00 – 11:00

Skupština HDO-a

11:00 – 15:00

Stručni posjet

 
U slučaju nepredviđenih okolnosti organizator zadržava pravo manjih izmjena programa.

 
Korisne poveznice